VUČIĆ PORUČIO FRILENSERIMA: Levičarski fanatici mogu da ruše institucije i sajtove ali porez ima da plate! (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da frilenseri mogu da prete „rušenjem institucija i sajtova“ ali da će porez morati da plate.

Foto: Tanjug

Upitan za najavu protesta zaposlenih frilensera zbog obaveze plaćanja poreza na zarade i doprinose za prethodnih pet godina, Vučić je kazao da ne misli da su protesti „rešenje za bilo šta“ i dodao da je apelovao na Vladu Srbije da prihvati razgovore sa njima.

„Ima prostora da se razgovara o tome od kada da se plaća porez a ne o tome da li će da se plati porez. Možete kao neki levičarski fanatici da upadate u skupštinu, da rušite institucije i sajtove, nema problema ali za to sledi krivična odgovornost. Da ne platite porez, to ne može, porez ima da se plati“, rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara na Zlatiboru gde je prisustvovao puštanju u rad najveće panoramske gondole na svetu.

Protest frilens zajednice zakazan je za subotu, 16. januar, u 15 časova ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu.

(Tpknews.com/Beta)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker