KRAJ: Đoković poražen od Mareja u Londonu, Britanac broj 1 na kraju sezone (VIDEO)

Endi Marej je savladao Novaka Đokovića u finalu završnog turnira u Londonu sa 6:3, 6:4. Đoković nije odbranio titulu i ostao je drugi teniser sveta na kraju sezone, dok je Marej nastavio da vlada svetskim tenisom za novim bodovima.

novak-djikovic

Prvi put u istoriji “belog sporta” dva najbolja svetska tenisera su u finalu Završnog mastersa odlučivali o “broju jedan” na kraju sezone. Epilog – Britanac je prvi put u karijeri osvojio turnir najboljih osam tenisera i prvi put u karijeri zimsku pauzu dočekaće kao lider ATP karavana. Sa druge strane, Đokoviću ostaje uteha da je posle duže vremena u pojedinim mečevima u Londonu pokazao onu odlučnost, želju i konstantnost kao u prethodne dve godine, kada je dominirao i bio nedodirljiv za rivale. Posle briljante partije protiv Nišikorija, Đoković, međutim, nije uspeo da dobije i Mareja u meču godine pred njegovom publikom u “O2 areni”.

Đoković kao da nije imao dovoljno snage u duelu u kojem je mogao da „spere fleke“ iz drugog dela sezone. Dobro se naš as nosio sa prvim igračem sveta do sredine prvog seta i rezultata 3:3. Marej je tada dodao gas, dobio sedmi gem sa samo jednim izgubljenim poenom i napao Novakov servis.

Uspeo je Britanac da načini brejk u osmom gemu i povede sa 5:3, pošto je Đoković bio previše pasivan u gemu u kojem je servirao. Britanac je rutinski priveo set kraju, 6:3.

Novakov pad nastavljen je i u prvom delu drugog seta. Marej je u uvodnom gemu iskoristio četvrtu brejk šansu, poveo sa 1:0 i odmah potvrdio brejk za 2:0. Smanjio je naš as na 1:2, ali ga je zahvatila nova kriza koja je rezultirala još jednim brejkom Mareja, 1:4.

https://twitter.com/livetennis/status/800420431270285312

Uspeo je Đoković da se podigne, nije želeo da se preda bez “kapi krvi”, pa je u šestom gemu drugog seta konačno oduzeo servis rivalu. Smanjio je i na 3:4, ali je to bilo sve. Marej je posle sat i 42 minuta uspeo da stavi krunu na sezonu života u kojoj je pored Završnog mastersa osvojio i Vimbldon i zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju.

Trijumfom u Londonu Marej je smanjio na 24:11 u međusobnim duelima sa Đokovićem i zabeležio 24. uzastopnu pobedu na ATP turu. Pored 1.500 ATP poena zaradio je i 2.391.000 dolara. Novaku ostaje utehao od 1.000 poena i 1.130.000 dolara.

TPKNEWS/Agencije

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker