U zgradu Vlade Srbije 28. avgusta stigla je koverta sa jezivom porukom – unutra su bila tri metka, a na koverti jasno naznačeno ime potpredsednika Vlade i ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića.

Kako je saopštio MUP, sumnjiva pošiljka je primećena prilikom bezbednosne provere na rendgenskom uređaju, tokom redovnog razvrstavanja pošte u zgradi Vlade. Umesto dokumenata ili dopisa, službenici su ugledali metke – nedvosmisleno upozorenje upućeno jednom od najmoćnijih ljudi u državi.
Policija je odmah reagovala i u rekordnom roku locirala i identifikovala lice koje je predalo koverat. Ispostavilo se da je pošiljka predata još 26. avgusta u poslovnici Pošte Srbije u Požarevcu, što otvara pitanje da li je reč o izolovanom incidentu ili delu šireg pritiska na institucije.
MUP je saopštio da preduzima sve zakonom propisane mere i radnje „u cilju zaštite bezbednosti građana i institucija Srbije“. Kako saznajemo, osumnjičeni je već uhapšen i nalazi se u daljoj proceduri, dok istražni organi rade na utvrđivanju svih okolnosti.
Ovakav potez – slanje metaka ministru policije – predstavlja direktan udar na sistem, ali i signal da je politička i bezbednosna scena Srbije ponovo na ivici usijanja.
(Tpknews.com)













Ja im ništa ne verujem. Zašto bi neko Dačiću poslao tri metka? Dačić je isto kao i svi ministri totalno nebitan, jer o svemu odlučuje samo Vučić. Kada jednog lepog dana Ivicu odveze marica i završi u zatvoru, tamo mu se može dogoditi da dobije “metak”. Više puta…
Prepisano iz serije Bela ladja.