Kostolačke elektrane dva odsto više iznad plana

Termoelektrane u Kostolcu su u potpunosti realizovale sedmomesečni plan proizvodnje električne energije i predale elektroenergetskom sistemu 3,53 milijarde kilovat-časova, što je za dva odsto više od plana.

Do kraja godine, proizvodni plan predviđa da se u kostolačkim termoelektranama proizvede ukupno 6,2 milijarde kWh.

Termoelektrana „Kostolac A“ proizvela je do kraja jula ukupno 874 miliona kilovat-sati, čime je plan proizvodnje za ovu termoelektranu premašen za 5,6 odsto.

Pojedinačni proizvodni rezultati po blokovima su 273 miliona kWh za blok 1, dok je blok 2 u istom vremenskom periodu proizveo 600 miliona kWh. Blokovi 1 i 2 treba da predaju do kraja godine ukupno 1,7 milijardi kWh kako bi u potpunosti bio realizovan ovogodišnji proizvodni plan.

Termoelektrana „Kostolac B“ je u pomenutom periodu proizvela 2,47 milijardi kWh električne energije, koliko je i planirano za sedam meseci. Blok 1 je proizveo 1, 24 milijardu kWh, a blok 2 1,23 milijardi kWh.

(Tpknews.com/Danas)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker