“STRANAC U SOPSTVENOJ KOŽI”: Knjiga koja opominje nesavesne vozače

Milan Mitić (30) iz Požarevca u knjizi „Stranac u sopstvenoj koži“, opisao je pakao kroz koji je prošao nakon teškog udesa na motoru 2010. godine.

Knjiga „Stranac u sopstvenoj koži“

Pod dejstvom alkohola i pri brzini od 170 kilometara na sat, kod gradske bolnice skrenuo je s puta i glavom polomio tri drvene grede na nadstrešnici jednog lokala.

– Odmah sam prenet u bolnicu, čije je osoblje istrčalo na ulicu čim su čuli tresak. Ubrzo je stigao i moj otac, kome je doktorka rekla: „Od Milana nema ništa. Totalni prelom lobanje. Katastrofa. Fragmenti mozga se vide. Džabe ide sanitet za Beograd. Ovo ne može da se preživi“ – , to mu je rekla – navodi Milan u knjizi koju je priredila Danijela Milanova Božićković Radulović.

Nakon udesa, on je 40 dana bio u komi i izgubio 40 kilograma. Posle buđenja iz kome, beogradski lekari rekli su da takve povrede preživi samo jedan u 10 miliona.

I pored otkazivanja pluća, sepse i osam meseci u kolicima, Milan se oporavio, ali ne potpuno, jer usporeno govori i hoda i invalid je 60 odsto. Ipak, srećan je što je živ, i zbog sebe i zbog roditelja i brata. Svoje umalo kobno iskustvo on danas koristi kako bi pomogao drugima.

Milan Mitić

Milan obilazi škole po Srbiji i mlade, sopstvenim primerom, upozorava i opominje da su brzina i alkohol najgori suvozači. Takvu opomenu šalje i Milanova knjiga. Ona se zove „Stranac u sopstvenoj koži“, jer se on od nesreće upravo tako oseća.

– Ja više nisam onaj isti čovek. Samo se zovem i prezivam isto. Ruke kojima dodirujem, noge i stopala kojima koračam – moji su, ali nisu isti. Spoljne promene vidljive su svačijem oku, unutrašnje – samo nekima – navodi Milan u knjizi.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker