Jubilarni 25. Muzički festival „Carevčevi dani“ u Velikom Gradištu

Dvadeset peti put u Velikom Gradištu će se, od 8. do 12. jula, održati jubilarni Muzički festival „Carevčevi dani“ – manifestacija koja četvrt veka promoviše stvaralaštvo barda Vlastimira Pavlovića Carevca, višedecenijskog šefa Narodnog orkestra Radio Beograda i virtuoza na violini.

Spomenik Carevcu u Velikom Gradištu

Organizator Festivala je ?ulturni centar „Vlastimir Pavlović Carevac“ Veliko Gradište, uz pokroviteljstvo Opštine Veliko Gradište i Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije te podršku Muzičke produkcije RTS-a.

?roz pet festivalskih dana i petnaest programskih segmenata, okupiće se veliki broj eminentnih umetnika iz sveta muzike. Ovogodišnji festival, osim izložbe, koncerata, tribina i takmičenja vokalnih solista, obeležiće održavanje Letnje akademije narodne muzike (LANAM) u Domu učenika Tehničke škole „Nikola Tesla“ u ?ostolcu, koja će okupiti vrsne vokalne soliste radi pripreme za takmičarski program pod vođstvom estradne umetnice, Ane Bekute. ?ao i prethodnih godina, manifestaciju prati izdanje festivalskog godišnjeg časopopisa „Carevčeva lira“ čija će promocija biti održana u okviru Festivala.

Povodom dvadesetpetogodišnjice „Carevčevih dana“ raspisan je konkurs za poetski rad o Vlastimiru Pavloviću Carevcu, biće predstavljeni radovi laureata u okviru Festivala, a Teatar „Madlenijanum“ iz Beograda izvešće pozorišnu predstavu „Žanka“.

Centralna svečanost Festivala je revija laureata violine – nosilaca „Carevčeve statuete“ koji će svojim izvođenjem, u pratnji Narodnog ansambla RTS-a, pod upravom Siniše Vićentijevića, podsetiti na velikog Cara. Svečani program biće zaokružen dodelom povelja za doprinos razvoju Festivala.

Posetioci će, osim uživanja u kvalitetnom festivalskom programu, imati prilike da provedu nezaboravne trenutke pored Dunava, Peka i Srebrnog.

(Tpknews.com/Danas)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker