I ONI VOLE DA SE PROVESELE: Grobari u Petrovcu na Mlavi pojeli mrtvački sanduk, igrali i pevali čitavu noć (VIDEO)

U Petrovcu na Mlavi sinoć je održana 12. “Grobarijada” po redu, koja je ove godine okupila 280 radnika uposlenih u pogrebnim preduzećima u zemlji i regionu.

Grobarijada u Petrovcu na Mlavi/Foto: K.P.

Uz dva orkestra, hranu i piće pogrebari su se veselili do kasno u noć. Specijalno za ovu priliku poslastičari su napravili tortu u obliku mrtvačkog sanduka u prirodnoj veličini, koju su zvanice u slast pojele.

– Mnogima ovo naše druženje nije najjasnije, ali morate znati da mi radimo vrlo stresan posao. Sa smrću i suzama se susrećemo svaki dan, 365 dana u godini. Kod nas u poslu nema radosti. Zato smo odlučili da se jednom godišnje okupimo, zapevamo i radujemo životu kao svi drugi ljudi – kaže Marko Đoković, vlasnik pogrebnog preduzeća u Preljini kod Čačka.

On je na ovaj tulum došao u pratnji supruge Lidije, koja vodi firmu. Boje Čačka na ovom neobičnom druženju “branilo” je još jedno pogrebno preduzeće iz Mrčajevaca.

Skup ovih neobičnih zvanica počeo je pomalo morbidnim dočekom hostesa ispred ugostiteljskog objekra, koje su bile obučene u crno, kao parodija na ožalošćene. Ispred objekta goste je dočekao plakat na kome je pisalo “Dobro nam došli Topalovići”.

Grobarijada u Petrovcu na Mlavi/Foto: K.P.

Oko 280 zaposlenih u preduzećima iz Srbije, BiH, Hrvatske, Grčke, Rumunije i Severne Makedonije čitavu noć je igralo i pevalo uz orkestar prigodnog naziva “Sveti gral”. Da fešta bude luđa, sečenje torte u obliku mrtvačkog sanduka probodenog glogovim kocem, takođe je propratila muzika i naravno Posmrtni marš, koji su izveli članovi beogradskog duvačkog pogrebnog orkestra “Petruš”. Gotovo sve zvanice za ovu priliku bile su odevene u crno, boju koja simbolizuje žalost.

– Grobarijada se održava 12 godina, preskočena je godina korone, tada se nismo okupljali. Sve nas veže posao i ako smo sa različitih strana, svi tesno sarađujemo, zato svi s nestrpljenjem čekamo naredno druženje. U našem poslu ima i smešnih situacija, pa je ovo prilika da jedni drugima prepričamo te anegdote. Smeh je često jedini lek za scene koje gledamo svaki dan. Osim nas međusobno, ovo malo ko razume – kaže Đoković.

Grobari pojeli mrtvački sanduk!

Domaćin ovogodišnje “Grobarijade” na čijem scenariju bi pozavideo i pisac “Maratonaca” bilo je pogrebno preduzeće “Šole” u vlasništvu porodice Šoškić, iz Petrovca na Mlavi. Naredno, 13. druženje pogrebara dogovoreno je da se održi sledeće godine u Kruševcu.

(Tpknews.com/M.S.)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker