DUNAVSKA REGATA: Doček uz pasulj „gradištanac“ made in Kina

Učesnici ovogodišnje međunarodne Turističke dunavske regate – TID, 64. po redu, dočekani su u Velikom Gradištu, uz čuveni pasulj „gradištanac“ made in Kina.

Degustacija pasulja „gradištanca“ made in Kina

U ovom podunavskom gradu oko 130 regataša iz Nemačke, Austrije, Holandije, Slovačke, Mađarske, Bugarske, Rumunije, Švajcarske, Francuske i Srbije, napravilo je jednodnevnu pauzu, u kampu koji su podigli kod dunavskog keja.

Sutradan su krenuli prema Dobri kod Golupca, odakle idu dalje kroz Srbiju, na putu ka Crnom moru.

Regata je startovala 22. juna u nemačkom gradu Ingolštatu, a okončaće se nakon dva i po meseca i 2.515 pređenih kilometara, u rumunskom selu Sveti Đorđe.

Učesnici regate

TID je najveća i najduža rečna regata na svetu, koja okuplja učesnike ne samo iz podunavskih zemalja, već i sa vanevropskog područja. Oni dnevno prelaze oko 43 kilometra, a osnovno pravilo je da se etape prevaljuju u kajacima i kanuima, uz pomoć veslanja posade.

M.V.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close