GDE MI TO ŽIVIMO: Da li i vi osećate ovaj nepodnošljivi smrad koji nas okružuje?

Posle beogradskih izbora velike su šanse da padnu i glave nekih moćnika i u Braničvskom okrugu, s obzirom da imaju svoje ogranke i ovde.

Što je najgore bez obzira na kontinuiranu veliku torturu od strane neistomišljenika vladajućih lokalnih opštinara u celom Braničvskom okrugu politiku vode obični diletanti. Ljudi koji su na prevaru došli na čelu tih opština. Tako da opštine u Braničvskom okrugu vode ljudi koji su nakon promena 2000 godine, preleteli iz stranke u stranku samo da bi se dočepali vlasti, i tu, i dan danas ostali.

Da li i vi osećate ovaj nepodnošljivi smrad koji dopire spolja i zbog kog brzo moramo da zatvaramo sve prozore. Moji saradnici imaju veoma interesantan način da me podsete gde živimo. Da živimo u septičkoj jami u kojoj svaki pojedinac koji ima zaštitu bilo koga može da mokri po ostalima.

Što je nagore bez obzira na kontinuiranu veliku torturu od strane neistomišljenika vladajućih lokalnih opštinara u celom Braničvskom okrugu politiku vode diletanti. Ljudi koji su na prevaru došli na čelu tih opština. Tako da opštine u Braničvskom okrugu vode ljudi koji su nakon promena 2000 preleteli iz stranke u stranku samo da bi ostali na vlasti.

I možemo da se pravimo da znamo da se bavimo politikom, međutim, na žalost svih nas oni koji podržavaju sve ovo znaju doduše da imaju kratko pamćenje, i sećaju se svega bitnog i lošeg, a dobro zaboravljaju.

Doživeo sam do sada svašta, najviše sam osuđivan od grupe tupadžija koji su se za razliku od mene dograbili fotelje iz interesa, jadnih i bednih sa maksimalnom srednjom školom i željom da budu glavni i vodeći.

Doduše to se pokazalo da narod voli, jer na selu obično i žive slični ljudi, oni koji su iz raznoraznih razloga stali tu gde jesu i ostali.

Zbog sistema „pametniji popušta“, svuda pa i kod nas, pametni vide da nemaju poštenog sagovornika sa druge strane i povlače se i ne bave se politikom.

Međutim vreme pokazuje da sam bio u pravu, sve manje je školovanih, jer ti pametni napuštaju sve i odlaze, sve manje je pametnih ostalo jer i oni traže način da odu negde gde će bar neko da ih ceni kao ličnost.

Na žalost, kad oni svi odu lekar ne može da bude svako, inženjer ne može da bude svako, profesor i nastavnik ne može da bude svako, jer ako to bude svako, onda ćemo umirati od gripa, škole će završavati nepismeni ljudi, neće imati ko da nam popravi struju, vodu, auto.

Ponosimo se ljudima iz našeg kraja koji su poznati u svetu. Na žalost, nijedan nepismen nije izmislio ni struju ni motor ni automobil ni sejalicu ni kosačicu ni plug a ni kombajn.

Zašto teramo decu da uče, a na izborima biramo da nas vode nepismeni? Da su tako razmišljali naši preci, mi bi bili odavno Turci ili možda bolja varijanta Nemci, bili bi druge vere i nacije.

Svako delovanje danas direktno utiče na sutra, a nećemo nikog zaboraviti ko je preobukao nošnju i predstavlja se kao nova ličnost.

I tako kad Zakon bude važio i za mene i moje saradnike isto, kao i za svakog čoveka bez obzira na statusni simbol, onda ćemo živeti slobodni, ovako ostajemo ovde gde smo i trpimo smrad a pravimo se da tako mora da bude.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker