Studentska lista danas uživa ubedljivu podršku građana Braničevskog okruga, pokazuju rezultati istraživanja javnog mnjenja koje je tokom meseca avgusta sprovela ekipa portala TPKnews.

Istraživanje je obuhvatilo 5.000 ispitanika iz svih opština Braničevskog okruga, a razgovori su vođeni „od sela do sela“, kako bi se dobila što realnija slika političkog raspoloženja građana. Rezultati jasno ukazuju da je studentski pokret trenutno jedini ozbiljan takmac vladajućoj strukturi, i to sa značajnom prednošću.
Prema našim podacima, ukoliko bi izbori bili raspisani danas, studenti bi osvojili 53,8 odsto glasova, dok bi vladajuća lista imala podršku od 40,1 odsto birača. Ostale opozicione opcije zajedno beleže tek 4,5 odsto, dok se 1,7 odsto ispitanih nije izjasnilo.
Posebno je zanimljiv podatak koji se odnosi na penzionere. Naime, među onima koji primaju inostrane penzije većina i dalje podržava vlast, dok bi gotovo 60 odsto penzionera sa domaćim penzijama svoj glas poverilo studentima.

Ovi podaci jasno ukazuju da je studentski pokret uspeo za svega devet meseci da uradi ono što opozicija nije uspela tokom poslednjih 12 godina – da postane realna alternativa aktuelnoj vlasti.
Kako trenutno stoje stvari, a što bi se moglo preneti i na širu političku scenu u Srbiji, izborna utakmica svela bi se na samo dva aktera: studentsku listu i naprednjake. Ostale opozicione partije, sudeći prema trenutnim trendovima, teško da bi uspele da pređu izborni cenzus.
(Tpknews.com)










