Aleja Velikana iz Beograda pobednik 37. Majske gitarijade

Pobednik 37. Majske gitarijade je beogradski bend Aleja Velikana. Drugo mesto zauzeo je bend Dusi, takođe iz Beograda, dok je treće mesto osvojio bend Framework iz Mladenovca, tako je odlučio stručni žiri u sastavu: Bane Lokner, rok kritičar i novinari Sanja Lisac i Marko Veljković.

Pobednici gitarijade Aleja Velikana iz Beograda

Pobednicima pripala je novčana nagrada u iznosu od 50.000, drugoplasirani dobili su 30.000 a treći 20.000 dinara.

Za ovu gitarijadu prijavilo se 34, a u takmičarskom delu nastupilo je 10 bendova (FRAMEWORK – Mladenovac, Sajki Vois – Beograd, The Filters – Beograd, Bend “ DREŠ “ – oficijalna stranica – Petrovac na Mlavi, Dusi Bgd – Beograd, Trafo – Požarevac, Loud – Beograd, Poriv – Pančevo, Aleja Velikana – Beograd, Stain – Beograd).

U revijalnom delu nastupali su prošlogodišnji pobednici, beogradski“ Sanitarium, zatim „Infinitiv“ iz Požarevca i na kraju kao specijalni gosti E-play. Moravskom Lagunom tokom “gitarijade” prodefilovalo je preko hiljadu poklonika rok zvuka.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker