BITNIJE ZDRAVLJE LJUDI: Zbog korone, ove godine neće biti vašara u Požarevcu

Ivanjdanski vašar koji se tradicionalno svake godine odžava 6., 7. i 8. jula u Požarevcu, zbog aktuelne situacije sa koronavirusom ove godine se verovatno neće održati.

Održavanje sedmojulskog vašara u Požarevcu, jednog od najvećih u Srbiji posle šabačkog i negotinskog, pod ogromnim je znakom pitanja i gotovo je sigurno da neće biti održan, pa će ova tradicija požarevačkog kraja i Braničevskog okruga ove godine biti prekinuta.

– Zbog situacije u kojoj se nalazimo zbog koronavirusa bilo je i za očekivati da gradska vlast iako još uvek nije ali sigurno donosi odluku da vašara ne bude. Meni je žao kao kao građaninu grada Požarevca što je to tako, ali verovatno okolnosti u kojima živimo i COVID-19 koji izgleda uzima malo veće dimenzije normalno je da vašara i ne treba da bude jer bi time ugrozili zdravlje ljudi. Ovo je u interesu zdravlja ljudi i preče je zdravlje građana grada Požarevca i Braničevskog okruga nego bilo kakav prihod. Zato tvrdim da vašara neće biti – , istakao je Jović.

Prema rečima Jovića, vašar je ušao u plan i program grada, a Skupština grada je to usvojila, dok je planirano da sam vašar donese prihod od 3,5 miliona dinara.

– U međuvremenu mnogo ljudi se javilo, to su stalni zakupci sa kojima mi imamo veoma dobru saradnju, ali budući da nismo imali konačnu odluku nismo ni njima mogli da damo konkretan odgovor. Sada smo već u situaciji da im odgovorimo da neće biti organizacije vašara – , kazao je direktor.

Vašar neće biti pomeran za neki drugi period u ovoj godini, jer kako kaže Jović to je tradicija ovog kraja tako da ove godine neće biti organizovan.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close