VUČIĆ OPET OBEĆAVA: „Minimalac 30.000 dinara!“ Evo kada će biti povećane plate i penzije!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je izjavio da će nastojati da minimalna mesečna zarada u Srbiji bude 30.000 dinara.

Foto: Dragan Kadić

– Sada je minimalna zarada 27.200 dinara i u ovoj godini bi trebalo da bude povećana na 29.000 dinara, ali ću se truditi da u razgovoru sa poslodavcima obezbedim da niko u Srbiji ne prima manje od 30.000 dinara – rekao je Vučić za TV Prva.

On je kazao da će ove godine rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) u ovoj godini svakako biti 3,5 odsto, koliko je i planirano, a da će rast narednih godina biti od 4,5 do pet odsto. Taj rast će, kako je istakao, obezbeti da do kraja godine budu uvećane plate i penzije.

– Pre pet godina prosečne plate u Srbiji su bile 329 evra, a danas su 462 evra i nastaviće da rastu – rekao je Vučić.

On je istakao da bi, ako bi se postigao dogovor sa tzv. Kosovom, bilo više investicija u Srbiji, ali da i sada ekonomska situacija u zemlji ide u dobrom smeru. Dodao je da bi privredni rast bio veći da cena struje nije nerealna, odnosno da nije socijalna.

– Neću da kupujemo birače socijalnim cenama – rekao je Vučić.

Najavio je da će u sredu u Pančevu prisustvovati otvaranju fabrike nemačkog proizvodjača autokomponenti.

(Tpknews.com/espreso/prva)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close