VREDNE DOMAĆICE: “Sačuvajmo od zaborava“ i ove godine okuplja “Topolovčanke“

I ove godine Udruženje žena “Topolovčanke“ iz Topolovnika kod Velikog Gradišta organizovaće manifestaciju “Sačuvajmo od zaborava“ posvećenu očuvanju tradicije i kulture ovog kraja.

Foto: Screenshot youtube

Manifestacija se održava 29. septembra, sa početkom u 12.30 sati kada se pale vatre za pripremu svadbarskog kupusa dok će učesnice na štandove izneti raznovrsne domaće specijalitete. Prijave su otvorene do narednog četvrtka pa još uvek nije kasno da se se vešti kulinari uključe u takmičenje.

Organizatori su osmislili zanimljive takmičarske kategorije, a dok žiri i takmičari budu obavljali svoj posao posetioce očekuje i kulturno-umetnički program. U 18 časova biće proglašeni pobednici ove zanimljive manifestacije.

Druženje je planirano u parku, u centru sela, dok će se u slučaju kiše takmičari smestiti u Domu kulture.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close