JKP „DUNAV VELIKO GRADIŠTE“: Voda u selu Kumane opet neispravna za piće i pripremu hrane!

Zabrana će trajati dok se odgovarajućim rezultatima analiza uzoraka vode za piće ne dokaže zdravstvena bezbednost

JKP „Dunav Veliko Gradište“ doneo je naredbu kojom se strogo zabranjuje upotreba vode za piće i pripremu hrane u naselju Kumane.

Shodno Rešenju Ministarstva zdravlja – Odseka za sanitarni nadzor Požarevac, od 04. maja 2018. godine zabranjuje se korisnicima seoskog vodovoda naselja Kumane da koriste vodu iz seoskog vodovoda za piće i pripremu hrane zbog toga što nije zdravstveno bezbedna.

Zabrana će trajati dok se odgovarajućim rezultatima analiza uzoraka vode za piće ne dokaže zdravstvena bezbednost iste i obezbedi stručno mišljenje ovlašćene ustanove, da se voda može koristiti za piće. Do tada, meštani Kumana snabdevaće se kupovnom, flaširanom vodom za piće.

Neispravnost je mikrobiološka – koliformne bakterije.

Оставите одговор

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close