JKP DUNAV VELIKO GRADIŠTE: Voda iz seoskog vodovoda neispravna za piće i pripremu hrane

JKP „Dunav Veliko Gradište“ doneo je naredbu kojom se strogo zabranjuje upotreba vode za piće i pripremu hrane u naseljima Topolovnik i Tribrode.

Shodno Rešenju Ministarstva zdravlja – Odseka za sanitarni nadzor Požarevac, od 14. novembra 2018. godine zabranjuje se korisnicima seoskog vodovoda naselja Topolovnik i Tribrode da koriste vodu iz seoskog vodovoda za piće i pripremu hrane zbog toga što nije zdravstveno bezbedna.

Zabrana će trajati dok se odgovarajućim rezultatima analiza uzoraka vode za piće ne dokaže zdravstvena bezbednost iste i obezbedi stručno mišljenje ovlašćene ustanove, da se voda može koristiti za piće. Do tada, meštani Topolovnika i Tribroda snabdevaće se kupovnom, flaširanom vodom za piće.

Neispravnost vode u Tribrodu je fizičko hemijska (veliki broj nitrata iznad dozvoljenog) dok u Topolovniku mikrobiološka neispravnost (koliformne bakterije i koliformne bakterije fekalnog porekla).
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close