ULAZ SLOBODAN: Večeras počast Mileni Pavlović Barili u Golubačkoj tvrđavi

U srednjovekovnoj tvrđavi Golubački grad, u subotu uveče održava se program „Mileni u čast“, posvećen obeležavanju 110 godina od rođenja čuvene požarevačke slikarke Milene Pavlović-Barili (1909-1945).

Foto: Tvrđava Golubački grad

Od 19 sati, posetioci će videti izložbu slika i tradicionalnih ručnih radova, u okviru projekta koji realizuju ULIS „Milena Pavlović-Barili“, u partnerstvu sa Fondacijom „Milenin dom“, tvrđavom Golubački grad i Kolom srpskih sestara, pod pokroviteljstvom grada Požarevca.

Pola sata kasnije, u 19.30, u muzičkom delu programa održaće se koncert klasične, evergrin, džez i filmske muzike, na kojem nastupaju sopran Marta Blagojević i kamerni sastav simfonijskog orkestra „Gvardia“.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close