ZBOG 1 BANDERE I 100 EVRA: Uhapšen direktor požarevačke „EPS Distribucije“ i radnici!

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu uhapsili su četiri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili više koruptivnih krivičnih dela.

Foto: Ilustracija

Uhapšeni su N. Š. (36), odgovorno lice u požarevačkom ogranku EPS Distribucije, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja i I. M. (37), radnik kragujevačkog tehničkog centra EPS Distribucije, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo primanje mita u obavljanju privredne delatnosti, stoji u saopštenju policije.

Takođe, uhapšeni su J. M. (60), odgovorno lice radnje „Gorionik“ iz Salakovca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela zloupotreba u vezi sa javnom nabavkom i davanje mita u obavljanju privredne delatnosti, i D. M. (35), zaposleni u ovoj radnji, osumnjičen za krivično delo davanje mita u obavljanju privredne delatnosti.

Osumnjičeni J. M. se tereti da se kao ponuđač, u postupku javne nabavke za izgradnju trafostanice koju je raspisala Gradska uprava Grada Požarevca, protivno zakonu dogovarao sa drugim potencijalnim ponuđačima da odustanu od učešća u postupcima, a time uticao i na naručioca javne nabavke da posao dodeli njegovom preduzeću.

Osumnjičeni N. Š., koji je u svojstvu direktora požarevačkog ogranka EPS Distribucije bio i član komisije za javne nabavke raspisane od strane požarevačke Gradske uprave, sumnjiči se da je J.M. dostavljao podatke o drugim potencijalnim ponuđačima.

Takođe, uhapšeni J. M. se sumnjiči da je preko posrednika D. M. dao 100 evra I. M., zaposlenom u kragujevačkom tehničkom centru EPS Distribucije, da ne prijavi štetu na betonskom stubu EPS-a nastalu usled saobraćajne nezgode i da bez sprovedene procedure omogući izvođenje radova na zameni stuba, koje je obavila preduzetnička radnji „Gorionik“.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close