NA SVIM POLJIMA I POZICIJAMA: U Velikom Gradištu održana 5. sednica Nacionalnog saveta Vlaha

Danas je u Velikom Gradištu održana 5. sednica Nacionalnog saveta Vlaha u Republici Srbiji.

Sednicu je otvorio predsednik Nacionalnog saveta Vlaha Novica Janosević i predstavio izveštaj o radu protekle godine kao i finansijski plan za 2020. godinu.

– Važno je da istaknemo veću aktivnost kao i predstavljanje kulture i važnosti Vlaha u Republici Srbiji. Nacionalni savet Vlaha nastoji da promoviše vrednosti Vlaha, njihova prava kao i veću zastupljenost u društvu kao i implementaciju programa na temu obrazovanja i informisanja Vlaha. Jedna od važnih poruka sa današnje sednice Nacinalnog saveta Vlaha u Republici Srbiji je razvijanje osećaja pripadnosti i vrednosti Vlaha na svim poljima i pozicijama u društvu – , poručio je predsednik NSV Novica Janosević.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close