BILANS U BRANIČEVSKOM OKRUGU: Tri osobe zaražene korana virusom, 1.400 osoba pod nadzorom

Na području Braničevskog okruga korona virusom zaražene su tri osobe – jedna sa područja opštine Veliko Gradište i dve sa područja opštine Žabari.

Kako je izjavila Ana Jovanović, direktorka Zavoda za javno zdravlje Požarevac, u okrugu je do sada testirano 13 osoba, a virus je potvrđen kod njih troje.

– Pacijent iz opštine Veliko Gradište prebačen je na lečenje u Beograd. Druge dve osobe, iz opštine Žabari, nalaze se u kućnoj izolaciji, dobrog su opšteg stanja i ono se redovno prati. Oboleli su došli iz inostranstva ili su bili u kontaktu sa osobama koje su odande doputovale – rekla je Jovanović.

Na području Braničevskog okruga, koji obuhvata Grad Požarevac i sedam opština, pod zdravstvenim nadzorom je 1.400 osoba i među njima su, uglavnom, oni koji su doputovali iz država u kojima je registrovan virus korona.

(Tpknews.com/Novosti)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close