KOVID BOLNICA U POŽAREVCU: Sve više pacijenata sa sve težom kliničkom slikom iz Braničevskog okruga

U kovid bolnici u Požarevcu trenutno je na lečenju 174 pacijenta sa simptomima koronavirusa, od kojih 158 iz Braničevskog okruga.

Kovid bolnica u Požarevcu/Foto: D.N.

Kod polovine pacijenata potvrđen je virus COVID-19, a za ostale se čekaju rezultati.

Četiri zdravstvena radnika Opšte bolnice pozitivna su na koronavirus, a sedam se nalazi u samoizolaciji zbog kontakata sa obolelima.

– U poslednja 24 sata bilo je osam novih prijema i 21 otpust. Sva kiseonička mesta su zauzeta, a na respiratorima je trenutno devet pacijenata. Svi pacijenti u našoj kovid bonici u lošijem su opštem stanju nego što je to bio slučaj u prethodnom periodu kada smo imali i pacijente sa umerenijim kliničkim slikama – rekao je Danko Nikolić, direktor Opšte bolnice u Požarevcu.

Kovid bolnica u Požarevcu počela je sa radom 6. jula. U početku je broj njenih pacijenata mahom bio iz cele Srbije, ali u prethodnih nekoliko dana taj broj se sve više smanjuje, a povećava se broj pacijenata iz Braničevskog okruga.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close