ŠVAJCARSKA: Izabelina smrt još uvek misterija

Prošlo je više od mesec dana od smrti Izabele Todorović (21) iz Srbije, koja je krajem januara ove godine, pronađena umotana u tepih, u jednoj šumi u blizini mesta Cecikon, u švajcarskom kantonu Turgau.

Foto: Izabela Todorović Facebook/ Screenshot

Tužilaštvo ovog kantona juče je izdalo saopštenje da su zbog ovog misterioznog slučaja uhapšena još dvojica muškaraca.

O njihovom identitetu za sada nije saopšteno mnogo, jedino da imaju 36 i 48 godina, te da je reč o državljanima Švajcarske.

Tako je broj uhapšenih za koje se sumnja da su umešani u smrt Todorovićeve, koja se još od 12. novembra prošle godine vodila kao nestala, kada su njeni roditelji Violeta (42) i Ervin Todorović (46) nestanak prijavili policiji, popeo na tri, jer odranije u pritvoru se nalazi dvojni državljanin Venecuele i Holandije Hezus B. (36), diler droge, u čijem je stanu, sumnja se, boravila i pokojna devojka.

U međuvremenu je pronađen njegov automobil rendž rover, u kojem je navodno Izabelino telo prevezeno do šumskog puta gde je pronađena.

Policiji se javila i bivša devojka Hesuza B. koja je posvedočila da je on svojevremeno, iz njihovog tada zajedničkog stana, poneo tepih baš onakav u kakvom je pronađeno telo nesretne devojke.

Policija pretpostavlja da je telo Izabele ostavljeno u šumi za vreme katoličkog Božića, oko 25. decembra prošle godine, a otkrio ga je tek mesec dana kasnije slučajni prolaznik.

– I dalje ne znamo kada će biti sahrana naše mezimice, a o istrazi smrti moje ćerke ne znam zaista ništa više od vas. Pre nekoliko dana pozvao nas je advokat i saopštio da će obdukcija njenog tela, koja se obavlja u Sent Galenu, potrajati još neko vreme, jer je tužilaštvo naložilo još neke analize koje treba da rasvetle okolnosti njene smrti – kazala je za Izabelina majka Violeta Todorović.

SLIKA IZ NOĆNOG KLUBA

Nesrećna devojka poslednji put je viđena živa 3. novembra prošle godine, u jednom noćnom klubu u ciriškoj Langen štrase. Tada je njen poznanik postavio zajedničku fotografiju na društevnu mrežu Fejsbuk. Policija je oklevala da povede istragu oko nestanka, jer je navodno reč o punoletnoj osobi, a nisu pomogli ni apeli Generalnog konzulata Srbije u Cirihu.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Close