NA STAROM KORZOU: Stiže u Požarevac Karavan Dveri za prikupljanje potpisa protiv “migrantske politike vlasti”

Karavan Dveri na kojem će se prikupljati potpisi u okviru peticije protiv “migrantske politike vlasti” kreće danas, 18. februara 2020. godine, a dolazak na Starom Korzou u Požarevcu predviđen je 25. februara 2020. godine u periodu od 09.00 do 15.00 časova.

Marko Đurđević

Povodom pokretanja ove peticije oglasili su se saopštenjem za javnost Dveri Požarevac, koju prenosimo u celosti:

“Najveći problem u Srbiji danas a o kome se najviše ćuti i koji najviše žulja aktuelnu vlast je problem migranata. Nažalost, a sa čim ja lično nikako ne želim da se pomirim, je da su građani Srbije možda već i navikli na prazne frižidere, neplaćene račune, partijsko zapošljavanje, navikli na privilegije za tatine sinove, kontraverzne biznismene i svašta još nešto loše što su nam nametnule decenije koje su za nama.

Ipak i pored svega toga Srbija je za tako reći obične, pristojne ljude, građane koji poštuju zakon još uvek mirno i bezbedno mesto za život. Mesto za život gde đaci prvaci bez pratnje roditelja bezbrižno odlaze i vraćaju se iz škole dok se ulicom prolama dečiji smeh, gde se slobodno šeta svojim gradom u bilo koje doba dana ili noći, gde se u malim sredinama domovi ni noću ne zaključavaju i sve je to verovatno i neka vrsta satisfakcije za sve ono materijalno što nam nedostaje svima nama koji smo odlučili da ostanemo u Srbiji i da se potrudimo da je učinimo boljim mestom za život.

Nažalost politikom aktuelne Vlade, a što je i sam Predsednik Srbije više puta potvrdio, izgleda da će nam biti oduzeto i ono jedino što pošten čovek u Srbiju danas ima a to je kako se to već kod nas kaže, miran san. Nasuprot tome u Srbiju će se useliti strah, strah za dete dok ne dođe iz škole, supružnika dok ne dođe sa posla, strah roditelja za momka za ženidbu i devojku za udaju dok se ne vrate iz večernjeg izlaska, strah da li smo noću domove dovoljno pretvorili u bunkere.

Zemlje EU koje su po ekonomskoj, vojnoj snazi, političkom uticaju neuporedive sa nama nisu uspele da se izbore sa tim problemom a čemu onda može da se nada jedna mala, siromašna Srbija koju već i sada napusti 4.000 njenih građana mesečno. Možda je krajnji rezultat, a od koga se meni lično ledi krv u venama, najbolje opisao Predsednik Srbije ističući da će već 2028. godine biti postignut nulti migratorni saldo, odnosno izjednačiće se broj naših, lepih, mladih, pametnih ljudi koji će napuštati Srbiju sa brojem dolazećih migranata-terorista.

– Ljudi koji imaju razne bolesti nepoznate na našem podneblju.

– Ljudi koji svoje supruge potpuno legalno kamenuju na gradskim trgovima.

– Ljudi koji nisu došli da se prilagođavaju sredini već da sredinu preuzmu i prilagode sebi.

Ovo pitanje kao pitanje svih pitanja mora biti iznad svih političkih nesuglasica i stranačke pripadnosti i svoj sud o tome moraju dati svi građani a ne pojedinac pa bio on i predsednik države pa upravo iz tog razloga Srpski pokret DVERI organizuje dana 25. februara 2020. godine u periodu od 09.00 do 15.00 časova na Starom Korzou u Požarevcu potpisivanje peticije protiv migrantske politike Vlade”, navedeno je u saopštenju.

Marko Đurđević
GrO DVERI Požarevac

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close