UPIS BRUCOŠA: Školarina 55.000 dinara, a za strance 1.500 američkih dolara

Visoka tehnička škola strukovnih studija u Požarevcu, u narednu školsku godinu upisaće 280 studenata, 165 budžetskih i 115 samofinansirajućih.

Visoka tehnička škola

Školarina za samofinansirajuće iznosi 55.000 dinara, a za strance 1.500 američkih dolara u dinarskoj protivvrednosti.

Na smeru mašinstvo i zaštita životne sredine mogu se upisati po 33 budžetska i 27 samofinansirajućih, dok na smerovima elektrotehnika i računarstvo, zaštita bilja i prehrambena tehnologija i nutricionizam ima mesta za 33 budžetska i 17 samofinansirajućih.

Pravo upisa na prvu godinu osnovnih studija imaju ne samo oni koji su završili četvorogodišnje, već i trogodišnje srednje obrazovanje. Prijemni ispiti, u zavisnosti od odabranog smera, polagaće se iz matematike, hemije i biologije.

Prijave kandidata primaće se krajem juna, u terminima koji će naknadno biti objavljeni, a nedelju dana nakon toga polagaće se prijemni ispiti.

M.V.

loading...

Оставите одговор

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close