UJEO ŽENU ZA RUKU: Pritvoren zbog nasilja u porodici

Nakon isteka zadržavanja od 48 sati Branku Stojanoviću (38) iz Vinaca, opština Golubac, sudija za prethodni postupak na predlog Osnovnog tužilašta u Velikom Gradištu odredio je pritvor do 30 dana zbog osnovanene sumnje da je počinio krivično delo nasilje u porodici.

Ujedno je protiv njega pokrenuta istraga u kojoj će se saslušati oštećeni i svedoci.

On je 28. novemembra na osnovu prijave svoje nevenčane supruge Huanite Radovanović, rođene u Beču, uhapšen zbog maltretiranja supruge i maloletne pastorke. On je u prisustvu svoje troje maloletne dece starosti 4, 7 i 9 godina, verbalno, a zatim fizički napao svoju 16-godišnju pastorku optužijući je da ništa ne radi po kući i da samo visi na telefonu. U ćerkinu zaštitu stala je njena majka Huanita odgurnuvši svoga supruga od nje. On ju je u besu što mu je pružila otpor ujeo za prste i dva puta snažno udario. Nakon toga supruga ga je prijavila policiji koja je došla na lice mesta i uhapsila ga. Osumnjičeni je u policiji delimično priznao delo za koje se tereti, pa mu je na osnovu toga određen pritvor kako ne bi ponovio delo i uticao na svedoke.

Pored određivanja pritvora, njemu je nakon isteka istog određena i mera zabrane prilaska oštećenim i iseljenje iz kuće do okončanja postupka.

M.V.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close