ODLAZAK DIVE: Preminula Milena Dravić

Srpska glumica Milena Dravić preminula je noćas u Kliničko-bolničkom centru Bežanijska kosa u 78. godini života.

Milena Dravić se nalazila u Kliničko-bolničkom centru Bežanijska kosa na lečenju, a poslednjih dana njeno stanje se pogoršalo.

Jedna je od najpoznatijih srpskih i jugoslovenskih glumica, a igrala je u 100 filmskih ostvarenja.

Rođena je 5. oktobra 1940. godine u Beogradu, a prvu ulogu na filmskom platnu imala je u ostvarenju „Vrata ostaju otvorena“, nakon upisa na Fakultet dramskih umetnosti dobija ulogu u filmu „Prekobrojna“ za koju osvaja prvu nagradu i to Zlatnu arenu u Puli.

Vrhunac karijere ostvaruje u jugoslovenskoj ratnoj kinematografiji, a najpoznatije uloge ostvarila je u filmovima „Kozara“, „Hasanaginica“, „Bitka na Neretvi“, „Sutjeska“, „Moj tata na određeno vreme“ i „Zona Zamfirova“.

M.L.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close