DVE GODINE ROBIJE: Požarevljanin ojadio Autocentar u Kragujevcu za preko pet miliona dinara

Apelacioni sud u Kragujevcu potvrdio je presudu Višeg suda u Požarevcu, koji je Aleksandra Životića Živu (37) iz Požarevca osudio na dve godine zatvora zbog krivičnog dela pronevere, tako da je ova presuda postala pravosnažna.

Istom presudom Životiću sud je naložio pod pretnjom prinudnog izvršenja obešteti pomenutu kompaniju za oko 5,5 miliona dinara.

Prema navodima iz presuda osuđeni Životić kao radnik u maloprodajnom objektu kompanije Autocentar „NR“, gde je obavljao poslove računopolagača-prodavca u periodu od 2015 do 2017. godine iz dnevnog pazara prisvojio 5.543 000 dinara i za isti iznoz oštetio pomenuto preduzeće.

Protiv ove presude žalba nije moguća jer je ona postala pravosnažne, te se u dogledno vreme očekuje da se osuđeni Životić u nekoj ustanovi zatvorenog tipa uputi na izdržavanje kazne.

M.V.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close