UTVRĐUJU SE RAZLOZI PREVRTANJA: Potonule barže na Dunavu kod Rama, nema povređenih (FOTO)

Nepunih deset dana od požara na brodu Petrovaradin, došlo je do prevrtanja barži – potisnica na Dunavu, u blizini mesta Ram, na 1.076. kilometru toka, koje su u vlasništvu firme DMB Shipping, saopštilo je danas Udruženje profesionalnih lađara Srbije (UPLS).

Foto: UPLS

Na baržama nije bilo posade i pri nezgodi niko nije stradao, načinjena je samo materijalna šteta. Uzroci prevrtanja i potonuća još nisu utvrđeni, a UPLS ukazuje na mogućnost da se to desilo zbog pretovarenosti iznad dozvoljenog nivoa gaza ili eventualnih oštećenja u trupu preko kojih su barže dobijale vodu.

Udruženje ukazuje da bi plovila, koja su na sidrištu, trebalo da budu pod dvadesetčetvoročasovnim nadzorom i da se zato opet dovodi u pitanje nedovoljno angažovanje posade te firme.

Inspekcija plovidbe je obavila uviđaj i istražni organi će utvrditi tačan uzrok nezgode kao i moguće nepravilnosti poslodavca u angažovanju ljudstva i opreme, navedeno je u saopštenju UPLS.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close