POMOĆ RODITELJIMA: Dnevni boravak za osnovce u Požarevcu i Kostolcu

Za požarevačke i kostolačke osnovce do 12 godina, koje nema ko da čuva dok roditelji rade, otvoreni su produženi dnevni boravci u pet osnovnih škola.

OŠ „Kralj Aleksandar Prvi“

Takvih učenika, prema poslednjim podacima, ima ukupno 38 i oni će u Požarevcu moći da borave u školama „Dositej Obradović“, “Kralj Aleksandar Prvi“, “Vuk Karadžić” i „Desanka Maksimović“, a u Kostolcu u OŠ „Jovan Cvijić“.

Prema najavama Gorana Segera, predsednik aktiva direktora osnovnih škola, radno vreme produženih boravaka biće od 7:00 do 16:30, ali će se ono prilagođavati potrebama roditelja. Takođe, i broj dece može da se menja iz dana u dan, u zavisnosti od potrebe.

Osim produženih boravaka u osnovnim školama, u Požarevcu i Kostolcu 11. maja počeli su sa radom i pojedini vrtići, za decu čiji roditelji rade, a nema ko drugi da ih čuva.

U Požarevcu su otvoreni vrtići „Neven“, „Pčelica“, „Duško Radović“ i 
„Danica Radosavljević“, a u Kostolcu „Majski cvet“.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close