OD DANAS: Počele sa radom stočne pijace na teritoriji opštine Petrovac na Mlavi

Štab za vanredne situacije opštine Petrovac na Mlavi doneo je odluku da od 6. maja na teritoriji ove opštine nastavljaju sa radom stočne pijace.

KJP „Izvor“, koje upravlja pijacama, dužno je da obezbedi primenu svih preventivnih mera od uticaja na bezbednost i zdravlje ljudi, a posebno onih koji se odnose na sprečavanje širenja zarazne bolesti kovid -19 (držanje socijalne distance, dezinfekcija i upotreba zaštitnih sredstava tj. maski i rukavica).

Takođe, KJP „Izvor“ je dužno da putem sredstava javnog informisanja kao i redovnim uvidom u službena glasila prati mere nadležnih organa Republike Srbije te u saglasju sa istim uvodi nove, odnosno prilagođava i menja postojeće mere zaštite u cilju realizacije aktivnosti iz ove naredbe.

Nadzor nad izvršenjem ove naredbe obavljaće komunalna inspekcija opštine Petrovac na Mlavi, navodi se u odluci Štaba za vanredne situacije.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close