ADRENALINSKI ZAVISNICI: Počela ovogodišnja sezona „Avantura parka“ u Viminacijumu

U nedelju, 1. marta, na antičkom lokalitetu Viminacijum kod Kostolca, počela je ovogodišnja sezona „Avantura parka“, za adrenalinske zavisnike.

Avantura park

Park je postavljen preko puta legionarkog kampa „Limes“, sa poligonima za vežbanje koji su osmislili vojni specijalci, inženjeri i sportski stručnjaci. Na njemu se nalazi 15 prepreka za „legionare“, od kojih polovina sa vodenom podlogom, i visinski, adrenalinski poligon, koji se nalazi na visini od 12 metara.

Visinski poligon prelazi se uz pomoć specijalne opreme i uz pomoć i nadzor instruktora. Na poligonima mogu da vežbaju ne samo odrasli, već i deca, koja tokom leta mogu da borave u kampu, koji je replika rimskog logora otkrivenog na Viminacijumu.

Sadržaji „Avantura parka“ predstavljeni su i na ovogodišnjem Sajmu turizma u Beogradu, u okviru ponude Turističke organizacije Požarevac.

M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker