PAŽNJA! Noćas moguće jako nevreme u Braničevskom okrugu!

Danas je pod uticajem ciklona, u Srbiji bilo umereno do potpuno oblačno, toplo i veoma sparno.

Ilustracija

Kako se Srbija nalaziti u prednjem delu ciklona, sa juga i jugozapada se i dalje očekuje priliv veoma tople vazdušne mase, a maksimalna temperatura biće do 34 stepena.

Posle podne i uveče u većem delu Srbije očekuju se pljuskovi sa grmljavinom. Biće uslova i za grmljavinske nepogode sa gradom, olujnim vetrom i obilnim pljuskovima, dok se u noći između nedelje i ponedeljka obilni pljuskovi očekuju na severoistoku Srbije, u Banatu, Pomoravlju i u Braničevskom okrugu.

Ponegde se očekuje da padne i preko 30 mm kiše po kvadratnom metru, pa na pojedinim lokacijama može doći do lokalnih i manjih poplava, uglavnom u urbanim sredinama i to zbog nemogućnosti da odvodni sistemi prihvate veću količinu vode u kratkom vremenskom intervalu.

Danas u Srbiji i zbog izraženijeg gradijenta vazdušnog pritiska duva umeren do pojačan južni i jugozapadni vetar, u košavskom području jak, na jugu Banata sa olujnim udarima preko 70 km/h. Vetar je veoma topao i fenskog efekta.

Usled očekivanih grmljavinskih nepogoda i obilnijih pljuskova, za posle podne, uveče i noć preoručujemo ogroman oprez, naročito na otvorenom, kao i izbegavanje boravka na otvorenom, naročito u šumskim kompleksima i pored vodenih površina. Ogroman oprez preporučuje se i u saobraćaju.

Savetuje se smanjena brzina kretanja, jer će putevi biti veoma mokri i klizavi, ponegde i uz veće zadržavanje vode. Dodatna opasnost na putevima može biti i da se usled grmljavinskih oluja polomo grane ili drveća i da se nađu kao prepreke na putevima.

Na putevima kroz klisure i useke postoji opasnost i od odrona. U slučaju jače grmljavinske nepogode, bezbedno zaustavite i parkirajte vozila.

U ponedeljak se usled prodora hladnog fronta očekuje i svežije, jer će se uspostaviti severozapadno strujanje i doći će do priliva hladnije vazdušne mase.

(Tpknews.com)
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close