UGROŽEN OPSTANAK RIBLJEG FONDA: Pao vodostaj Velike Morave

Vodostaj Velike Morave kod ljubičevskog mosta od početka godine pao je na minus od oko 345 centimetara.

Velika Morava

Početkom januara ove godine izmereno je minus 310 cm, što znači da je nakon toga opadao iz dana u dan.

Ovo je trenutno najniži vodostaj izmeren ne samo na toku Velike Morave, već i na svim rekama u Srbiji, jer u požarevačkom kraju već dugo nema obilnih padavina. Visina vodostaja bitna je ne samo za opstanak ribljeg fonda, već i za snabdevanje bunara jedinog gradskog vodoizvorišta „Ključ“.

Prema podacima RHMZ, apsolutni minimum Velike Morave u toku koji prolazi kroz Požarevac izmeren je 20. novembra 2018 godine, kada je iznosio -391 cm, a apsolutni maksimum 4. maja 1958 godine, kad je bio čak plus 706 centimetara.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close