PRESUDA: Osuđen zbog šverca nafte

Perica Petrović (40) iz Dobre, opštine Golubac, u Osnovnom sudu u Velikom Gradištu osuđen je na 6 meseci zatvora, uslovno na godinu dana, zbog nezakonite trgovine akciznom robom.

On je kažnjen i sa 100.000 dinara i oduzimanjem 950 litara nafte. Takođe, mora i da palti sudske troškove. Presuda protiv njega izrečena je na osnovu sporazuma o priznanju krivice, sačinjneog u Osnovnom javnom  
tužilaštvu.

Perica je uhapšen 21. avgusta, u dvorištu svoje porodične kuće, dok je iz kombija marke „Mercedes“, istovarao naftu, namenjenu daljoj prodaji. On je tada tvrdio da je naftu nabavio legalno, ali se, najverovatnije, radi o kupovini od posade nekog od stranih brodova koji prolaze pored Dobre.

M.V.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close