PRESUDA: Osuđen zbog šverca nafte

Perica Petrović (40) iz Dobre, opštine Golubac, u Osnovnom sudu u Velikom Gradištu osuđen je na 6 meseci zatvora, uslovno na godinu dana, zbog nezakonite trgovine akciznom robom.

On je kažnjen i sa 100.000 dinara i oduzimanjem 950 litara nafte. Takođe, mora i da palti sudske troškove. Presuda protiv njega izrečena je na osnovu sporazuma o priznanju krivice, sačinjneog u Osnovnom javnom  
tužilaštvu.

Perica je uhapšen 21. avgusta, u dvorištu svoje porodične kuće, dok je iz kombija marke „Mercedes“, istovarao naftu, namenjenu daljoj prodaji. On je tada tvrdio da je naftu nabavio legalno, ali se, najverovatnije, radi o kupovini od posade nekog od stranih brodova koji prolaze pored Dobre.

M.V.
Оставите одговор

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close