Održan sastanak ministra Ružića sa rukovodstvom Nacionalnog saveta Vlaha

U sedištu NSVS održan je sastanak Ministra Državne uprave i lokalne samouprave Branka Ružića sa rukovodstvom Nacionalno Saveta Vlaha u Republici Srbiji.

Foto: Promo

U ponedeljak je u sedištu NSVS održan sastanak Ministra Državne uprave i lokalne samouprave Branka Ružića sa predsednikom Nacionalno Saveta Vlaha u Republici Srbiji Novicom Janoševićem, predsesnikom IO NSV Radišom Dragojevićem i predsednikom Odbora za obrazovanje Nacionalnog Saveta Miletićem Mihajlovićem. Tema sastanka je bila položaj Vlaške nacionalne manjine.

Janošević je zahvalio ministru Ružiću i njegovim saradnicima na zalaganju za poštovanje prava nacionalnih manjina i istakao da je upoznat sa velikom podrškom ovog Ministarstva lokalnim samoupravama u kojima žive Vlasi.

Dragojević je ukratko upoznao ministra sa tekućim radom Saveta i zamolio za veću podršku države, posebno što je matična država Vlaha Republika Srbija.

Miletić Mihajlović je ministru izneo probleme u obrazovanju Vlaha na njihovom matičnom jeziku

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close