Održan 14. Sabor bačijara Srbije u Stamnici (FOTO)

U subotu 11. maja na bačiji „Izvor“ u selu Stamnica kod Petrovca na Mlavi, održan je 14. po redu Sabor bačijara Srbije.

Foto: Promo

Ova privredno-turistička manifestacija koja je postala već tradicionalna i ove godine je okupila veliki broj posetilaca i izlagača iz celog Okruga. Svoje kolekcije izložilo je 19 izlagača u posebno za tu namenu pripremnjenim boksevima.

Posetiocima su prezentovane najkvalitetnije kolekcije ovaca, etno hrana kao i proizvodi od domaće radinosti.

Tokom programa Sabora održana su takmičenja u najbržoj muži ovaca, takmičenje za lepoticu bačijade a svojim kulturno-umetničkim programom predstavio se i KUD “ Vuk Stefanović Karadžić“ iz Stamnice uz podršku Kulturno-prosvetnog centra „Petrovac na Mlavi“.

Sabor su organizovali mesne zajednice Stamnica, Stamnička reka, Turistička organizacija opštine Petrovac na Mlavi, Kulturno-prosvetni centar „Petrovac na Mlavi“ a sve pod pokroviteljstvom opštine Petrovac na Mlavi.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close