UTONUO 6 CENTIMETARA: Odloženo otvaranje mosta “Gospodar veliki” u Petrovcu na Mlavi

Otvaranje mosta “Gospodar veliki” u Petrovcu na Mlavi je odloženo, potvrđeno je TPKNEWS-u. Novi datum otvaranja za sada nije poznat.

Foto: RTV Mlava

Najavljeno svečano otvaranje obnovljenog mosta “Gospodar veliki” na reci Mlavi u Petrovcu, koje je trebalo da bude održano u utorak 8. oktobra, na Dan oslobođenja Petrovca na Mlavi u Drugom svetskom ratu, odloženo je, jer, je nakon kontrole utvrđeno da je kompletna konstrukcija mosta utonula skoro 6 centimetara, zbog čega je došlo do pucanja noseće betonske konstrukcije.

Kako nezvanično saznajemo, do ulegnuća je došlo jer, nova noseća armirana betonska konstrukcija nije postavljena na čvrstoj podlozi, već na mulju, i zbog toga je došlo do njenog pucanja.

Foto: Privatna arhiva

Inače kako je ranije najavljeno, most „Gospodar Veliki“ svečanim defileom zajedno sa petrovačkom opštinskom delegacijom, trebala je da otvori potpredsednica Vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović.

(Tpknews.com)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close