O TROŠKU OPŠTINE: Gradištanci posetili Poljoprivredni sajam u Budimpešti

Poljoprivredni proizvođači iz opštine Veliko Gradište, posetili su u periodu od 24. do 27. januara, Poljoprivredni sajam “AGROmashEXPO“ u Budimpešti, u organizaciji Opštinske uprave opštine Veliko Gradište.

Foto: SOVG

Ove godine na Sajam je otišlo 42 poljoprivrednih proizvođača koji su imali priliku da se upoznaju sa najznačajnijim dostignućima vezanim za poljoprivrednu tehniku. Iako su za ove posetioce sva dešavanja bila interesantna, najviše vremena provodili su u halama sa poljoprivrednom mehanizacijom.

Foto: SOVG

Pored sajma poljoprivrednih mašina, uporedo su se održavali i sajmovi “Agrargep Show“, “Hungarian Garden“ i “Viticulture and Viniculture“.

Po programu, poljoprivrednici su, osim sajma, obišli i gradić Sent Andreju koji važi za značajan srpski istorijski i kulturni spomenik. Grad je poznat po crkvama, muzejima, galerijama i umetnicima, a ujedno je i sedište Budimske eparhije Srpske pravoslavne crkve.

Foto: SOVG
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close