BROJ ZARAŽENIH I DALJE RASTE: Nova 82 slučaja zaraze u Srbiji, ukupno 741

U Srbiji su u poslednja 24 sata registrovane još 82 pozitivne osobe na korona virus, čime je ukupan broj obolelih porastao na 741, a do sada je od ove bolesti umrlo 13 osoba, saopštila je danas zamenik direktora Instituta “Batut” Darija Kisić Tepavčević.

Foto: Pixabay

Ona je na konferenciji za novinare rekla da su od poslednjeg izveštaja registrovana još tri smrtna ishoda koja se povezuju sa COVID-19.

Rekla je da je u KC Vojvodine preminuo pacijent star 62 godina koji je bolovao od hipertenzije, gojaznosti i bolesti bubrega, zatim u KBS Dragiša Mišović još dve žene stare 86 i 82 godine, a obe su imale udružena hronična oboljenja.

Kišić Tepavčević je novinarima rekla da su od poslednjeg izveštaja, do 15 časova testirani uzorci 376 osoba od kojih je 82 pozitivno i 294 negativno na novi korona virus.

Ukupno je do sada testirano 2.462 osoba u Srbiji.

Kisić Tepavčević je istakla da se u ovom momentu na respiratoru nalazi 55 osoba, od kojih 10 na Infektivnoj klinici KCS, troje u KC Niš na Klinici za infektivne bolesti, četiri u KC Vojvodine, sedam u KC Kragujevac, 14 u KBC ”Dragiša Mišović”, sedam na Klinici za pulmologiju KCS i 10 u KC Niš u staroj zgradi hirurgije.

Ona je navela i da je nulti pacijent u Srbiji izlečen, kao i da je više od 50 pacijenata imalo dvostruko negativan nalaz.

“Sadašnji broj obolelih pokazuje kakve smo mere preduzeli prethodnih 7 dana, a ovo kako se ponašamo danas i juče, videće se narednih dana. Ključ je u nama i svi moramo ozbiljno da shvatimo koliko svaki pojedinac ima ulogu u daljem širenju infekcije“, poručila je Kisić Tepavčević.

(Tpknews.com/Tanjug)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close