OTKRIJTE NEOTKRIVENO: Noć muzeja u Velikokm Gradištu

Bliži se Noć muzeja, a Veliko Gradište priključuje se svetskim izložbama u noći 19. maja

Narodni muzej Veliko Gradište i ove godine učestvuje u manifestaciji i otkriva neotkriveno i zaboravljeno.

U Noći muzeja posetioci će otkriti najnepoznatijeg i najpoznatijeg slikara na svetu, Dušana Bogića i Pabla Pikasa. O Dušanu Bogiću, Gradištancu, učesniku Velikog rata koji je kao ratni slikar sa Srpskom vojskom prešao Albaniju, a 1944. godine, nakon 2. Svetskog rata, streljan od oslobodilaca, zna se tek toliko. O Pablu Pikasu skoro sve. Ove noći, jedan od pet primeraka njegovih originalnih, ručno potpisanih, litografija u čitavom svetu biće predstavljen gradištanskoj publici.

Posetioce u Noći muzeja očekuje i premijerno otvaranje izložbe etnoloških predmeta iz zbirke Narodnog muzjeja Veliko Gradište, stručno obraćenih od strane etnologa, Maje Pajić, sa pratećim katalogom, i promocija strip albuma “Jedna romantična gradištanska priča“, autora Živorada Mišića, koja će Gradištance podsetiti na lepotu čiste ljubavi.

Od 20 časova počeće promocija knjige Miloja Vasića “Pinkum – Veliko Gradište“ o enigmi četiri kule i malo poznatom životu rimskog Pinkuma.

Program u Narodnom muzeju počinje u 17 časova, a vrata Muzeja biće otvorena do 1 sat iza ponoći. Ulaz je, kao i do sada, besplatan.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close