Neuspela javna nabavka za kupovinu spratne, montažne garaže u Požarevcu

Javna nabavka za kupovinu spratne, montažne garaže u Požarevcu nije uspela, jer je pristigla samo jedna ponuda, ali je ona odbačena kao neprihvatljiva.

Predviđena suma koja bi se za ove namene izdvojila, iznosi oko 37 miliona dinara. U planu je bilo da se montažna garaža postavi na zatvorenom parkingu preko puta hotela „Dunav“. Osim na ovoj lokaciji, zatvoreni parkinzi nalaze se još u Sinđelićevoj ulici, kod zelene pijace „Krug“, kod Osnovnog suda i kod Centra za kulturu. Na njima ima ukupno 300 mesta, plus još 900 na brojnim uličnim parkinzima, što iznosi 1.200. Međutim, taj broj
nedovoljan je za Požarevac, na čijem je području registrovano čak 23.000 vozila.

Osim uz pomoć spratne garaže, grad planira da broj parking-mesta poveća i formiranjem blokovskih parkirališta, kako bi stanari u stambenim zgradama imali gde da parkiraju svoja auta. Prva ovakva parkirališta trebalo bi da se postave u ulicama Moše Oijade i Čede Vasovića.

M.V.
One Comment

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close