RAMPA ZA GASTARBAJTERE! Nemačkoj više ne treba radna snaga iz Srbije!

Zbog rastućeg broja nezaposlenosti u krizi izazvanoj koronavirusom, vladajuća nemačka CDU/CSU namerava da smanji dalju imigraciju radne snage na osnovu odluke iz 2016. o olakšicama za građane Zapadnog Balkana.

Za šaku dinara: Srpski radnici robovi priviliegovanih

Radne grupe vladajuće frakcije usaglasile su se da olakšice, koje ističu krajem godine, produže za dalje dve godine, ali su se usaglasile i u vezi sa smanjenjem mogućnosti da nekvalifikovana snaga može da ih koristi, piše “Velt am Zontag”.

Pravilo za radnike sa Zapadnog Balkana uvedeno je pre pet godina nakon što su vlasti zemlje Zapadnog Balkana uvrstile među “bezbedne zemlje porekla” sa ciljem smanjenja masovne imigracije preko sistema za azil.

(Tpknews.com/Tanjug)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close