PRITVOREN NASILNIK IZ GRADIŠTA: Motkom pretukao domaćina i policajca prilikom hapšenja

Protiv Željka Nikolića (32) iz Velikog Gradišta, Osnovno javno tužilaštvo podnelo je krivičnu prijavu zbog sumnje da je počinio dva krivična dela – nanošenje lakih telesnih povreda i sprečavanje službenog lica u vršenju dužnosti.

Osnovno javno tužilaštvo u Velikom Gradištu/Foto: M.V.

Ova krivična dela osumnjičeni je počinio 29. maja, oko 16 sati, u kući Dalibora Marinkovića (32) u Ulici albanske spomenice 98 u Velikom Gradištu. Pošto su zajedno sedeli i pili alkohol, u jednom trenutku između njih dvojice započela je svađa, a Željko je tada počeo da razbija čaše, flaše i tanjire sa stola. Zbog toga se umešala Daliborova majka i agreisvnog gosta izbacila napolje.

Međutim, u dvorištu je Željko dohvatio drvenu motku i njome dva puta udario Dalibora u glavu. Sve to videle su komšije i pozvale policiju, pa je uskoro stigla patrola. Policija je Željka pokušala da smiri, ali je on jednog policajca tada udario, pa je pozvana i druga patrola. Pošto su osumnjičenog savladali, prevezli su ga na psihijatriju požarevačke Opšte bolnice, ali tamo nisu hteli da ga prime, pa je vraćen u Veliko Gradište i određeno mu je zadržavanje od 48 sati.

Saslušan je 30. maja u Osnovnom javnom tužilaštvu, gde je izjavio kako je na dan incidenta popio litar votke. Njemu je tada određen pritvor od tri dana, kako ne bi uticao na svedoke i kako ne bi ponovio krivično delo.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close