MOĆNA ZVEZDA: Zvezda slavila u Kelnu evrogolom Boaćija (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u gostima ekipu Kelna sa 1:0 u okviru drugog kola grupe H Lige Evrope. Naredni meč Zvezda igra 19. oktobra kada na stadionu “Rajko Mitić” dočekuje Arsenal.

Boaći i Donald slave gol / Foto: AP/Marin Meissner

Pobedu Crvenoj zvezdi doneo je Ričmond Boaći u 30. minutu utakmice sjajnim pogotkom sa dvadesetak metara od gola Kelna.

Zvezda je odigrala dva potpuno različita poluvremena, u prvom je imala potpunu inicijativu i dominaciju u posedu, ali i u prilikama za postizanje gola.

Nakon što je to pošlo za rukom Boaćiju, šanse za pogodak imali su Srnić i Kanga.

Drugo poluvreme donelo je potpuni obrt jer je domaćin promenio formaciju i dva igrača i svim silama krenuo ka gol Borjana.

Keln je čak tri puta pogađao stativu, dva puta je to činio srpski internacionalac Jojić, dok je jednom to učinio Bitenkur.

Domaćini gotovo da nisu imali defanzivne zadatke u drugom poluvremenu sve do 89. minuta i izblokiranog šuta Srnića.

Do kraja meča Keln je imao i nekoliko opasnih situacija nakon prekida, ali je Borjan i odbrana Crvene zvezde bila na visini zadatka i uspela da odoli pritiscima i donese tri boda crveno-belima.

Posle dva kola beogradski klub ima četiri boda, a nemačka ekipa je i dalje bez bodova.

U drugom meču Grupe H Arsenal je u gostima savladao Bate Borisov sa 4:2.

U trećem kolu 19. oktobra, Zvezda će u Beogradu igrati protiv londonskog Arsenala, a Keln će u Belorusiji igrati protiv BATE Borisova.