KATAKLIZMA NAD ZAPADNOM SRBIJOM: Loznica bez struje, nevreme u Šapcu obaralo stabla, nosilo crepove i rušilo fasade (VIDEO)

Jako nevreme zahvatilo je tokom popodneva Zapadnu Srbiju i Vojvodinu, a kako navode mediji, u Loznici je krenulo toliko jako nevreme, da je u skoro celom gradu nestalo struje.

Foto: Facebook

Još gora situacija je u Šapcu, gde se po neproverenim avodima sa društvenih mreža stvorila i pijavica.

Kako navode Novosti, snažno nevreme koje je pogodilo šabački kraj nešto posle 19 časova obaralo je stabla, nosilo crepove i rušilo fasade na zgradama u centru grada. Tako je prošla stambena zgrada u ulici Janka Veselinvića kod vašarišta, čiji su se stanari strahovito uplašili od nepogode.

– Orkanski je duvalo iz pravca reke Save, ali niko nije mogao očekivati ovako nešto – kaže Slavica Kostićiz Janka Veselinovića broj 75 – Cela strana fasade je otpala, a srča je letela na sve strane i polupala više automobiiila. Na svu sreću nikoga nije bilo na ulici.

Na lice mesta u Janka Veselinovića brzo su se sjatili pripadnici gradskih službi, a Šapčani su negodovali zbog polupanih automobila. Mogli smo ih nabrojati najmanje šest jer su ih ljudi ubrzano sklanjali dok su sa zgrade, i posle oluje, još uvek otpadali delovi.

– Najgore je što je ova fasada nedavno obnovljena i prava je sramota što se ovako nešto dogodilo. A o tome koliko smo se uplašili i ja i deca neću ni da vam pričam. Strahovito nešto – kaže Milanka Matić iz susedne zgrade.

Kolika je materijalna šteta u Šapcu i okolini najverovatnije znaće se tek narednih dana. Na svu sreću niko nije povređen, ili se bar dok ovo javljamo još niko nije obratio lekarima.

(Tpknews.com/Novosti)
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close