NA DRUGOM PROTESTU GRAĐANA KOSTOLCA: Siniša Kovačević: “Protesti moraju da se oroče do 9. maja“ (VIDEO)

U Kostolcu je u sredu, sa početkom u 18 časova, održan drugi protest „1 od 5 miliona“.

Nezadovoljni građani Kostolca, kojih je bilo stotinak, i ovog puta prošetali su centrom grada, mirno, bez incidenata. Kako je najavljeno, protest se nastavlja, sledeće srede, od 18 sati, ispred Doma kulture.

Njima su svojim prisustvom pružili podršku Siniša Kovačević, Ivan Pacula i Marko Stepanović.

Kovačević  je govorivši o pravu svih građana na sreću i slobodu naglasio da nisu svi lјudi koji mogu biti neslobodni.

– Po tom pitanju nema dileme! Zemlјa će opusteti. Sve što je lepo, mlado, kreativno.., odlazi. Meni od politike ne treba ništa, ali teško mi je da gledam svoje studente kako odlaze, roditelјe kako sa decom i unucima komuniciraju putem skajpa… Tražimo nešto što nam pripada, regularne izbore, biračke spiskove očišćene od mrtvih duša, objektivno informisanje, prostor u medijima za sve, da se glasovi ne kupuju… I ako pobede na regularnim izborima, neka vladaju, ali neće pobediti – rekao je dramaturg Siniša Kovačević, posebno naglasivši da protesti moraju da se oroče do 9. maja.

Ivan Pacula se osvrnuo na stranačko zaposljavanje i probleme sa kojima se mladi sreću u gradu.

M.V.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close