Jubilarni 25. Muzički festival „Carevčevi dani“ u Velikom Gradištu

Dvadeset peti put u Velikom Gradištu će se, od 8. do 12. jula, održati jubilarni Muzički festival „Carevčevi dani“ – manifestacija koja četvrt veka promoviše stvaralaštvo barda Vlastimira Pavlovića Carevca, višedecenijskog šefa Narodnog orkestra Radio Beograda i virtuoza na violini.

Spomenik Carevcu u Velikom Gradištu

Organizator Festivala je ?ulturni centar „Vlastimir Pavlović Carevac“ Veliko Gradište, uz pokroviteljstvo Opštine Veliko Gradište i Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije te podršku Muzičke produkcije RTS-a.

?roz pet festivalskih dana i petnaest programskih segmenata, okupiće se veliki broj eminentnih umetnika iz sveta muzike. Ovogodišnji festival, osim izložbe, koncerata, tribina i takmičenja vokalnih solista, obeležiće održavanje Letnje akademije narodne muzike (LANAM) u Domu učenika Tehničke škole „Nikola Tesla“ u ?ostolcu, koja će okupiti vrsne vokalne soliste radi pripreme za takmičarski program pod vođstvom estradne umetnice, Ane Bekute. ?ao i prethodnih godina, manifestaciju prati izdanje festivalskog godišnjeg časopopisa „Carevčeva lira“ čija će promocija biti održana u okviru Festivala.

Povodom dvadesetpetogodišnjice „Carevčevih dana“ raspisan je konkurs za poetski rad o Vlastimiru Pavloviću Carevcu, biće predstavljeni radovi laureata u okviru Festivala, a Teatar „Madlenijanum“ iz Beograda izvešće pozorišnu predstavu „Žanka“.

Centralna svečanost Festivala je revija laureata violine – nosilaca „Carevčeve statuete“ koji će svojim izvođenjem, u pratnji Narodnog ansambla RTS-a, pod upravom Siniše Vićentijevića, podsetiti na velikog Cara. Svečani program biće zaokružen dodelom povelja za doprinos razvoju Festivala.

Posetioci će, osim uživanja u kvalitetnom festivalskom programu, imati prilike da provedu nezaboravne trenutke pored Dunava, Peka i Srebrnog.

(Tpknews.com/Danas)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close