ISPOD POVRŠINE: Prvi festival dokumentarnog istorijskog filma u Golupcu

Ove godine, prvi put, u Golupcu, Narodna biblioteka „Veljko Dugošević“ organizuje Međunarodni festival istorijskog filma.

Foto: Promo

U velikoj sali Narodne biblioteke u Golupcu, ljubitelji filma imaće prilke da od 06. do 09. juna 2019. godine, besplatno vide pet domaćih ostvarenja, uz prateće izložbe najlepših stranica Miroslavljevog Jevanđelja, izložbe fotografija sa iskopavanja tajnih grobnica, izložbe dresova poznatih sportista i podvodnih fotografija sa snimanja filma.

Ovogodišnji festival dokumentarnog istorijskog filma je revijalnog karaktera i predstaviće pet filmskih ostvarenja nagrađivanih na međunarodnim festivalima.

Naredne godine Međunarodni festival istorijskog filma „ISPOD POVRŠINE“ biće takmičarskog karaktera. Narodna biblioteka poziva sve zainteresovane reditelje, producente, filmske stvaraoce uopšte da pročitaju pravilnik festivala, popune prijave i tako se 2020. godine nađu u selekciji za neku od festivalskih nagrada.

PROGRAM FILMSKIH PROJEKCIJA

Četvrtak 06. jun u 19:00 časova otvaranje Festivala

U POČETKU BEŠE REČ-MIROSLAVLJEVO JEVANĐELJE (Igrano-dokumentarni film Boška Savkovića)“

Prateći program – Izložba najlepših stranica MIroslavljevog Jevanđelja. Nakon projekcije razgovor sa tvorcem fototipskog izdanja Miroslavljevog jevanđelja i glumcem u filmu Veljkom Topalovićem i saradnicima.

Petak 07. jun od 19:00 časova

,,BOG DA PROSTI’’ (Dokumentarni film Boška Milanovića)

Prateći program – Izložba fotografija sa iskopavanja tajnih grobnica. Nakon projekcije razgovor sa junakom filma Boškom Milanovićem, sada već starim 90. godina, i Srđanom Cvetkovićem, istoričarem, Sekretarom Državne komisije za otkrivanje tajnih grobnica.

Subota 08. jun od 18:00 časova

,,MORA DA OVO NIJE SVE’’ (Dugometražni dokumentarni film Uroša Maksimovića)

Prateći program – izložba dresova poznatih sportista koji su pomogli akciji sakupljanja pomoći za Nađu Novaković. Nakon projekcije razgovor sa  rediteljem Urošem Maksimovićem i junacima filma Nađom Novaković i Jovanom Simićem.

Nedelja 09. jun od 18:00 časova

,,BREVIJAR’’ (Dokumentarni film Gorana Šljivića)

Nedelja 09. jun od 19:00 časova

,,TAJNA DUNAVSKOG VILENJAKA’’ (Dokumentarni film Dušana Vojvodića)

Prateći program – Izlozba podvodnih fotografija sa snimanja filma. Nakon projekcije razgovor sa rediteljem Dušanom Vojvodićem, podvodnim snimateljima i članovima ekipe filma.

Narodna biblioteka želi da ugosti sve zainteresovane u Golupcu − u mestu gde su se sudarile različite kulture, gde, osim istorije, događaje kazuju narodno predanje i mašta, gde se vera i magija dopunjuju.

(Tpknews.com)
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close