Humane požarevačke krojačice poklonile zaštitne maske

U Požarevcu već nedeljama nema zaštitnih maski po apotekama, pa ih mnogi građani kupuju kod krojačica.

Zdravstveni radnici sa poklonjenim maskama

Reč je o maskama za višekratnu upotrebu, sašivenih od platna koje može da se pere, a koje se prodaju po ceni od 130 i 150 dinara. Zbog opšte nestašice ovog neophodnog zaštitnog sredstva, neke Požarevljanke su se organizovale i počele da ih šiju i poklanjaju onima kojima su one najneophodnije. 

Nekoliko dama, na čelu sa krojačicom Biljanom Biki Dinić, sašilo je i poklonilo preko 500 zaštitnih maski brojnim službama u gradu. Maske su podelile zdravstvenim radnicima Opšte bolnice, Doma zdravlja i železničke ambulante, „Komunalnim službama“ „Vodoprivredi“, penzionerima, majkama male dece, ugroženima…

Materijal za maske besplatno su dale prodavnice metraže „Beladona“ i „Leptir“ iz Požarevca, i „Imunoteks“ iz Niša.

Zaštitne maske sašile su i Marijana Stokić i njena majka Snežana. One su poklonile ukupno 250 komada, od čega je 100 odneto Opštoj bolnici, 50 policiji, a ostalo radnicima Centra za socijalni rad i ugroženim sugrađanima.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close