POZORIŠA SMOTRA: „Gulini dani“ krajem marta u Domu kulture u Petrovcu na Mlavi

Organizacioni odbor najavio je da će se ovogodišnja Smotra glumačkih ostvarenja “Gulini dani”, jedanaesta po redu, održati od 23. do 29. marta i imaće međunarodni karakter.

Plakat: Gulini dani

Publika će videti sedam predstava, a posle svake najboljem glumcu dodeljivaće se plaketa „Dragoljub Milosavljević Gula“. Završne večeri dodeliće se nagrade za najboljeg glumca i glumicu smotre, kao i za najbolju mušku i žensku epizodnu ulogu.

Festival organizuju Kulturno-prosvetni centar i amatersko pozorište „Bata Bulić“, pod pokroviteljstvom lokalne samouprave.

Dragoljub Milosavljević Gula (1923-2005), rođen u Petrovcu na Mlavi, bio je poznati pozorišni i filmski glumac, član novosadskog Srpskog narodnog pozorišta i beogradskog JDP-a. Glumio je i u poznatim TV serijama “Salaš u malom ritu” i “Više od igre”, kao i u filmovima: “Mala”, “Treća sreća”, 
“Vampiri su među nama”, “Balkan ekspres”, “Oktoberfest” i “Maratonci 
trče počasni krug”.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close